| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zakładki:
AAAA Nowy adres
BLOGI
BLOXY
FBA - FAJNY BLOX ALLIANCE:
GAZETY I INNE:
LANDSCAPE:
MIASTA
MOJE:
NATURA 2000:
PRZYDATNE
PRZYRODNICZE:
ROŚLINY
RZECZNE STRONY
TURYSTYCZNE i INNE
WARSZAWA
Z
Tagi
wtorek, 29 kwietnia 2014
nad Wisłą w Warszawie

w drodze do roboty nadwiślańska ścieżką dwa takie komórkowe zdjęcia

jasnota biała

glistnik jaskółcze ziele

zieleń w galerii handlowej

piękne. gość napisał listo do galerii handlowej, że tam za mało przyrodniczo jest

poniedziałek, 28 kwietnia 2014
świat

Można w kropli wody być światów odkrywcą

Można przejść wokół świata i przeoczyć wszystko

Józef Baran

Białowieża

niedziela, 27 kwietnia 2014
biomasa

piątek, 25 kwietnia 2014
Kraśnik - najgłupsze miasto w Polsce?

oj dzieje się w Kraśniku. Biją się o tytuł najgłupszego miasta w Polsce

a/ w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy przeznaczyli 500 tys złotych na budowę dachu kościoła. Ale wg przepisów nie wolno publicznych pieniędzy wydać na kościół (Regionalna Izba Obrachunkowa: - Gmina może finansować zadania publiczne. Dach kościoła takim nie jest). Urzędy swoje, a radni swoje i chcą mimo negatywnych opinii te publiczne pieniądze dać na tacę.
Rada Miasta w Kraśniku odrzuciła wniosek radnego Ślusarza, aby środki z dachu na kościele przeznaczyć na inne zwycięskie projekty w tym rejonie.
6 maja zbierze się kolegium RIO. Izba wygasi uchwałę "dachową" i sama skonstruuje za radnych budżet Kraśnika.

b/ w kraśnickim parku im. JPII wycięli lipy - będą z nich rzeźby papieżyka: Dwanaście rzeźb przedstawiających papieża Polaka stanie w parku im. Jana Pawła II. Figury powstaną z drzew, które tam właśnie wycięto. – Lipy wrócą do parku w innej postaci – tłumaczą urzędnicy

Ile będą kosztować kraśnickie rzeźby? – Budżet przeznaczony na ten cel to ok. 20 tys. zł. Przedsięwzięcie sfinansuje wspólnie miasto i powiat – mówi Mulawa. – Na rękę rzeźbiarze dostaną po 1300 zł – zdradza Ignaczyński.

Na rzeźbach się nie skończy. W miejskim parku papieskich elementów ma być więcej. – Na ławkach chcemy umieścić tabliczki, na których znajdą się cytaty z encyklik Jana Pawła II – zapowiada Łukasz Wyka, kierownik Wydział Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Kraśniku.

c/ nazwa parku zobowiązuje do ładnego zachowania wobec tego zamkną znajdującą się tam popularną pizzerię: Dodatkowo miasto chce wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu na terenie parku. Czy to oznacza, że jedna z najchętniej odwiedzanych restauracji w tej części miasta zostanie zamknięta? - Zastanawiamy się nad wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu - nie ukrywa burmistrz Włodarczyk. Co tam podatki. Ważne, żeby było odświętnie.

d/ okazuje się, że uczniowe w świeckich, państwowych szkołach maja w Kraśniku cykliczne konkursy wiedzy o JPII - W kraśnickim gimnazjum nr 2 zorganizowano Wojewódzki Turniej Wiedzy o Janie Pawle II. Była to już dziewiąta edycja tej imprezy. 

e/ w szkołach nie tylko o JPII, ale również konkursy o smoleńskiej kraksie z brzozą w ramach projektu budowy pomnika smoleńskiego: W Kraśniku rozstrzygnięto konkurs na projekt pomnika smoleńskiego. Wygrała Aleksandra Skwara, gimnazjalistka z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku. Zwycięska praca ma posłużyć jako inspiracja przy projektowaniu monumentu, który uczci 96 ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010r. Obelisk będzie gotowy najpóźniej w 2015r. 

Wygrała praca nudna, zachowawcza, a jak widać na zdjęciach projekty mogły być fajne - multimedialne, z wybuchami, z płomieniami ...

kraśnik

f/ oczywiście nie brak innych atrakcji - dziś radni mowili o szkodliwej ideologii gender: Agnieszka Lis: Mam nadzieję, że nadszedł czas, aby Rada Miasta zajęła stanowisko w sprawie zgubnej ideologii gender - powiedziała radna. - Ideologię uważamy za szkodliwą i niebezpieczną - czyta treść stanowiska Agnieszka Lis. 

Indonezja wycina lasy deszczowe

czwartek, 24 kwietnia 2014