| < Wrzesień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Zakładki:
AAAA Nowy adres
BLOGI
BLOXY
FBA - FAJNY BLOX ALLIANCE:
GAZETY I INNE:
LANDSCAPE:
MIASTA
MOJE:
NATURA 2000:
PRZYDATNE
PRZYRODNICZE:
ROŚLINY
RZECZNE STRONY
TURYSTYCZNE i INNE
WARSZAWA
Z
Tagi
wtorek, 29 kwietnia 2014
zieleń w galerii handlowej

piękne. gość napisał listo do galerii handlowej, że tam za mało przyrodniczo jest

poniedziałek, 28 kwietnia 2014
świat

Można w kropli wody być światów odkrywcą

Można przejść wokół świata i przeoczyć wszystko

Józef Baran

Białowieża

niedziela, 27 kwietnia 2014
biomasa

piątek, 25 kwietnia 2014
Kraśnik - najgłupsze miasto w Polsce?

oj dzieje się w Kraśniku. Biją się o tytuł najgłupszego miasta w Polsce

a/ w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy przeznaczyli 500 tys złotych na budowę dachu kościoła. Ale wg przepisów nie wolno publicznych pieniędzy wydać na kościół (Regionalna Izba Obrachunkowa: - Gmina może finansować zadania publiczne. Dach kościoła takim nie jest). Urzędy swoje, a radni swoje i chcą mimo negatywnych opinii te publiczne pieniądze dać na tacę.
Rada Miasta w Kraśniku odrzuciła wniosek radnego Ślusarza, aby środki z dachu na kościele przeznaczyć na inne zwycięskie projekty w tym rejonie.
6 maja zbierze się kolegium RIO. Izba wygasi uchwałę "dachową" i sama skonstruuje za radnych budżet Kraśnika.

b/ w kraśnickim parku im. JPII wycięli lipy - będą z nich rzeźby papieżyka: Dwanaście rzeźb przedstawiających papieża Polaka stanie w parku im. Jana Pawła II. Figury powstaną z drzew, które tam właśnie wycięto. – Lipy wrócą do parku w innej postaci – tłumaczą urzędnicy

Ile będą kosztować kraśnickie rzeźby? – Budżet przeznaczony na ten cel to ok. 20 tys. zł. Przedsięwzięcie sfinansuje wspólnie miasto i powiat – mówi Mulawa. – Na rękę rzeźbiarze dostaną po 1300 zł – zdradza Ignaczyński.

Na rzeźbach się nie skończy. W miejskim parku papieskich elementów ma być więcej. – Na ławkach chcemy umieścić tabliczki, na których znajdą się cytaty z encyklik Jana Pawła II – zapowiada Łukasz Wyka, kierownik Wydział Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Kraśniku.

c/ nazwa parku zobowiązuje do ładnego zachowania wobec tego zamkną znajdującą się tam popularną pizzerię: Dodatkowo miasto chce wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu na terenie parku. Czy to oznacza, że jedna z najchętniej odwiedzanych restauracji w tej części miasta zostanie zamknięta? - Zastanawiamy się nad wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu - nie ukrywa burmistrz Włodarczyk. Co tam podatki. Ważne, żeby było odświętnie.

d/ okazuje się, że uczniowe w świeckich, państwowych szkołach maja w Kraśniku cykliczne konkursy wiedzy o JPII - W kraśnickim gimnazjum nr 2 zorganizowano Wojewódzki Turniej Wiedzy o Janie Pawle II. Była to już dziewiąta edycja tej imprezy. 

e/ w szkołach nie tylko o JPII, ale również konkursy o smoleńskiej kraksie z brzozą w ramach projektu budowy pomnika smoleńskiego: W Kraśniku rozstrzygnięto konkurs na projekt pomnika smoleńskiego. Wygrała Aleksandra Skwara, gimnazjalistka z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku. Zwycięska praca ma posłużyć jako inspiracja przy projektowaniu monumentu, który uczci 96 ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010r. Obelisk będzie gotowy najpóźniej w 2015r. 

Wygrała praca nudna, zachowawcza, a jak widać na zdjęciach projekty mogły być fajne - multimedialne, z wybuchami, z płomieniami ...

kraśnik

f/ oczywiście nie brak innych atrakcji - dziś radni mowili o szkodliwej ideologii gender: Agnieszka Lis: Mam nadzieję, że nadszedł czas, aby Rada Miasta zajęła stanowisko w sprawie zgubnej ideologii gender - powiedziała radna. - Ideologię uważamy za szkodliwą i niebezpieczną - czyta treść stanowiska Agnieszka Lis. 

Indonezja wycina lasy deszczowe

czwartek, 24 kwietnia 2014
środa, 23 kwietnia 2014
radny Kuty czyli zakuty łeb

Dobra historia:

60 tysięcy złotych - aż tyle kosztować będzie dwie firmy pomysł prawicowego radnego poparty przez jego kolegów z samorządu, by zmienić nazwę fragmentu Drogi Męczenników Majdanka na ulice Józefa Franczaka "Lalka".

Kuty przekonywał, że na wspomnianym odcinku ulicy mieszka zaledwie kilka osób i działa jedna firma. Koszty m.in. wymiany dowodów miały być niewielkie. Radny twierdził, że wyniosą ok. 500 złotych. Pokryć je miała Fundacja Niepodległości. Uchwała przeszła więc później jednogłośnie.

Okazuje się bowiem, że Kuty nie wszystko dokładnie sprawdził i podliczył.

... firma dostarcza szpitalom i prywatnym firmom specjalistyczny sprzęt wysokich technologii.
- Mamy w swojej bazie około 2 tys. produktów. Uaktualnienie każdego z nich w rejestrze wyrobów medycznych to koszt 15 złotych, co daje już 30 tys. zł. Poza tym dochodzą do tego zmiany w KRS, ZUS, Urzędzie Skarbowym, rejestrze podmiotów medycznych, oddziałach wojewódzkich NFZ, umowach bankowych, kredytowych, polisach ubezpieczeniowych. Ponieważ sprzęt wysyłamy też za granicę, będziemy musieli zaktualizować dane w zagranicznych rejestrach. W sumie wszystko będzie kosztowało nas ok. 45 tys. zł. To bardzo dużo w czasach, kiedy na zapłatę od zadłużonych szpitali musimy czekać po kilka miesięcy - mówi "Wyborczej" Zbigniew Zinkiewicz, właściciel i dyrektor Medico Systems.

Tagi: PIS
10:11, tobrze , Polska wita
Link Komentarze (1) »